"Радост читања" – посета Сајму књига

У календару културних дешавања југоисточне Европе централно место крајем октобра већ деценијама припада Међународном београдском сајму књига.

Ову регионално највећу манифестацију посвећену књизи посетили су, као и ранијих година, 25. и 26. октобра 2018. године и ученици шестих и седмих разреда наше школе са својим наставницима математике, директорком и библиотекарком. Они су били у прилици да присуствују богатом пратећем програму (бројним промоцијама, презентацијама, предавањима).

Најзанимљивији део посете Сајму нашим основцима је представљало дружење са њима омиљеним писцима и песницима – Урошем Петровићем, Љубивојем Ршумовићем, Градимиром Стојковићем и многим другим, што им је овај, неформално назван празник књиге под слоганом "Радост читања" учинио још радоснијим.